Titulní obrázek

Citroen Racing

Citroën Racing a Abú Dhabí letos na pařížském autosalonu oznámili své partnerství. Až nyní však získává svou konkrétní podobu. Závodní speciál tak bude se tak předvede v novém.

Pro představení programů týmu Citroën Racing pro rok 2013 bylo ideální místo na pláži Monte Carlo Beach, start Rallye Monte Carlo nás čeká asi za měsíc. Jednou ze zásadních novinek je účast Abú Dhabí jako hlavního partnera. Sebastien Loeb nepojede kompletní mistrovství světa, ale pouze vybrané jednotlivé závody. Na rozdíl od Mikko Hirvonena a Jarmo Lehtinena, ti se zúčastní všech závodů a se speciály DS3 WRC.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

Druhý DS3 WRC, který je nominován do boje o titul v Poháru konstruktérů, bude při třech z pěti rally svěřen tedy králi Loebovi a parťákovi Danielu Elenovi. Vůz č. 1 nebude v roce 2013 určen jen devítinásobným mistrům světa. Do týmu Citroënu se vrací Dani Sordo a Carlos del Barrio, kteří se zúčastní minimálně jedenácti závodů a na start se postaví vždy v případě absence posádky Loeb / Elena.

Nováčkem v týmu bude Khalid Al-Qassimi, který sezónu zahájí ve Švédsku a zúčastní se osmi rally WRC. Závodník ze Spojených arabských emirátů se bude rovněž snažit získat další titul v Mistrovství Středního východu.