Titulní obrázek

Automobilka TPCA se zaměřila na nová prodejní místa

I když se neustále objevují zprávy o ekonomické krizi, která se dotkla hlavně Peugeotu a Citroënu, automobilka TPCA byla přesto v loňském roce zisková. Společnost se totiž zaměřila na nová místa, aby zmírnila propad prodejů v jižní Evropě.

Automobily vyráběné v kolínské společnosti Toyota Peugeot Citroën Automobile (modely Toyota Aygo, Peugeot 107 a Citroën C1) zamířily na nové trhy mimo Evropskou unii. Zároveň se začaly  prodávat rovněž v Rusku a na Ukrajině, v Jižní Africe a v některých latinskoamerických státech.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Vozy společnosti se také objevují v Izraeli a v arabských zemích Blízkého východu, dále se začaly prodávat i třeba v Malajsii a Indonésii. Kolínský závod silně naléhal na mateřské společnosti, aby rozšiřovaly počet odbytových teritorií, neboť tradiční trhy na jihu Evropy procházejí velkou krizí.

I vzhledem k výraznému rozšíření počtu zemí, kde se auta z Kolína prodávají, očekává vedení TPCA, že v letošním roce již nebude snižovat stavy zaměstnanců.

Viceprezident automobilky TPCA Patrice Le Guyader zdůraznil, že TPCA je dlouhodobý projekt, v němž mateřské společnosti Toyota a PSA Peugeot Citroën, hodlají pokračovat a nyní připravují nástupnické modely. Firma byla podle něj zisková i v loňském roce, kdy čelila velkým propadům ve Francii a Itálii. Poprvé v historii se nejdůležitějším trhem stala Velká Británie.

TPCA loni vyrobila téměř 75 tisíc vozů typu Peugeot 107, více než 74 tisíc automobilů Toyota Aygo a necelých 66 tisíc Citroënů C1.