Titulní obrázek

Jaké vozy vám usnadní jízdu v zimním období?

Pokud si chcete být jistější při řízení vozu v zimních měsících, vyberte si jedno z následujících vozů. Uvádíme pouze nejlevnější nová auta s vhodnou variantou.

V našem přehledu nejlevnějších vozů s kvalitní výbavou jsou auta typu SUV, ale také klasický hatchback nebo rodinný vůz kategorie MPV. Pořadí určovala spíše menší auta, která ale zvládnou i přepravu méně početných rodin. Najdeme tu ale i vyloženě rodinná auta.

Samozřejmě vozy jsou uvedené v nejlevnější variantě, zároveň jsou vhodné do zimních podmínek.

Velký náskok oproti všem ukořistila dvojčata, která se vyrábějí v továrně Suzuki v Maďarsku. Tutéž výbavu sice za lepší peníze pořídíte u Fiatu u modelu Fiat Sedici 1.6 4x4 Dynamic, tedy za 325 300 korun, ale celkový poměr ceny a výbavy hovoří pro SX4 1.6 4WD GL/AC Plus, která disponuje navíc třeba litými koly nebo hlavovými airbagy. Obě malá SUV v ceně obsahují i klimatizaci, to vše za 339 900 korun. Přední místa by ovládala i s naftovými motory o objemu dvou litrů.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Mezi hranicí půl milionu a 550 tisíc už se dá vybírat z velkého množství aut s pohonem všech kol a prvky zimní výbavy (například Opel Mokka 1.4 Turbo Enjoy, Seat Altea XL 2.0 TDI 4WD Reference COPA, Škoda Yeti 2.0 TDI/81 kW 4x4 Active, VW Golf nový 1.6 TDI/77 kW 4Motion Comfortline, Suzuki Grand Vitara 2.4 VVT JLX-ES, Citroën C4 Aircross 1.6 HDI 4WD Tendance apod.).

Většina z modelů nereagovala na zvýšení DPH od 1. ledna 2013 zdražením, i když třeba Fiat zatím ani nezveřejnil ceníky s letošním datem. Mírně se zvýšily ceny pouze u zobrazených variant SX4, Mokky, Yetiho a Forestera. Naopak třeba nejlevnější Kia Sportage 2.0 CVVT 4x4 Active Plus výrazně zlevnila. V současné době ji můžete pořídit za 544 980 korun.