Titulní obrázek

Citroen C-Elysée 1.2 VTi

Jak jezdí základní tříválcová motorizace levného sedanu Citroen C-Elysee? Mimochodem, vůz pořídíte již za 249 000 korun.

Citroen C-Elysée někdo považuje za levné a pomalé auto. Někomu se však naopak líbí, protože se jedná o sice levný, ale upřímný dopravní prostředek.

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Pod kapotou je atmosférický tříválec o objemu 1,2 litru, výkonu 72 koní (53 kW) a točivém momentu 110 Nm, v prostřední výbavě s klimatizací a ESP tohle auto stojí v akci 249 000 korun. Pro tento vůz je nejpřirozenější městské prostředí.

Malý motor do města stačí, má dobrou reakci na plyn a jadrný zvuk. Na dálnici mu sice rychle dochází dech, hluboko pod dálničním limitem, ale na cestování devadesátkou to snad bude stačit.

Vhodný je do města pro nákup, tam je jako doma, palubní počítač ukázal spotřebu 6,5 litru na 100 km. Další testování nám ukáže, jak se bude Citroën C-Elysee chovat jako rodinné auto a každodenní přibližovadlo.