Titulní obrázek

Citroën DS3 Cabrio míří na český trh

Český automobilový trh obohatí během dubna francouzská novinka - nový Citroën DS3 Cabrio. My již známe ceny. A na co se můžeme nejvíce těšit?

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Jedná se spíše o hatchback se stahovací střechou, ve stylu Fiatu 500C. Důležité je, že střeha může jít dolů a my si můžeme užívat příjemný vítr.

Citroën DS3 Cabrio pak díky zmiňované konstrukci je právoplatnou DS3 se všemi přednostmi, které stojí za jeho úspěchem. Ať už jde o styl a elegnantí tvar, anebo pevnost a robustnost, která byla díky danému systému „cabria“ zachována. Je velmi dobré, že střechu lze ovládat i za jízdy, a to do rychlosti 120 km/h.

Vůz má stále pět míst v kabině, navíc kufr je více než dostatečný. Automobilka hovoří o největším zavazadelníku ve třídě. Už od základní výbavy je samozřejmostí ESP a ASR, tempomat, zadní parkovací asistent a přední mlhové světlomety. V autě nechybí rádio s přehrávačem CD/MP3. V nabídce jsou čtyři motorizace a to 1.2 VTi 82, 1.6 VTi 120, 1.6 THP 155 a 1.6 e-HDi 90 BMP6 Airdream ve třech úrovních výbavy, typických pro řadu DS, tedy Design, Style a Sport.

Novinka bude zřejmě velmi oblíbená, na svém kontě má již téměř 1700 objednávek. Otevřený Citroën se bude prodávat za necelý půl milion korun, prodejní cena nového auta začíná na 448 900,- Kč.