Titulní obrázek

Citroën Technospace, C3 a DS3 Cabrio

Automobilka Citroën si pro letošní autosalon v Ženevě připravila tři novinky. Do svého stánku si připravila model Technospace, C3 a DS3 Cabrio - malé zpestřetření.

Do prodeje se má nový Citroën C4 Picasso dostat ještě na konci tohoto roku. Nijak zásadně se tedy od vystavovaného konceptu Technospace lišit nebude. Úzké světlomety jako ze sci-fi filmu z osmdesátých let se dostanou i do produkční verze, stejně jako zvláštně vyřešená zadní část, která až nápadně připomíná některé modely z Wolfsburgu.

Příjemným zpestřením byl Citroën DS3 Cabrio, kterému to sluší i s plátěnou střechou. Ta se mimochodem schová za 16 sekund a stáhnout ji můžete až do rychlosti 120 km/h. Ono se totiž nejedná o regulérní kabriolet, ale spíš o normální DS3 s plátěným střešním oknem. Pod kapotu zamíří stejné motory, jaké má standardní hatchback, základem bude atmosférický tříválec 1.2 VTi, vrcholem pak 1.6 THP.

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Francouzi přivezli i omlazený Citroën C3, který poznáte především podle diod v předním nárazníku, proměnou prošly i zadní světlomety. Změnu si zasloužil i interiér, grafika přístrojů se převlékla do moderního kabátu, nové funkce dostal do vínku i zábavní systém. Při té příležitosti doplnil Citroën nabídku pohonných jednotek o atmosférický tříválec o objemu 1,0 litru a 1,2 litru s výkonem 68 respektive 82 koní.