Titulní obrázek

Polární kruh pokořen vozem Citroën C4 Aircross

Dva mladíci se rozhodli dobýt severní pól v běžném voze v Citroënu C4 Aircross. A jak to dopadlo, zvládli to bez jakékoliv újmě na zdraví nebo na voze?

On to byl vlastně dost velkorysý plán o dobytí severního polárního kruhu, protože šlo o ryze malý tým se soukromým zázemím. A zdařil se, polární expedice v podání Michala Petříka a Jaroslava Plavce vytyčený cíl splnila.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

Cesta dlouhá okolo 3500 km, která vedla z Prahy přes Berlín, Kodaň, Göteborg a Oslo a končila průjezdem norských hor Saltfjellet. Závěrečnou etapu cesty od Trondheimu až na polární kruh sice komplikovaly velké nánosy sněhu a ledu, ale Citroën C4 Aircross si s nepříznivými podmínkami evidentně poradil a cíl, pokořit polární kruh, byl ve výsledku splněn.

Ovšem dobrodruzi si naplánovali ještě takovou větší odměnu, za náročnou cestu. Tou byla polární zář, která tu měla právě v únoru a v březnu dosáhnout svého maxima, ale bylo možné, že se objeví pouze jednou za týden či čtrnáct dnů. Michal i Jaroslav měli štěstí, protože se nakonec mohli kochat úžasnými pohledy na polární oblohu.