Titulní obrázek

Citroën byl v roce 2012 úspěšný

Automobilka Citroën se stala za rok 2012 velmi úspěšnou v počtu podání patentových přihlášek. Její technologie je tedy na velmi vysoké úrovni. Posuďte sami.

Automobilky mají samozřejmě svá výzkumná centra a laboratoře, která byste nerozeznali třeba od pracovišť farmaceutických firem nebo výrobců elektrotechniky. Například u nové, globálně využívané modulární platformě EMP2 bylo podáno 116 patentových přihlášek. Dalších více než 80 patentových přihlášek se týkalo plně hybridní benzínové technologie a technologie využívající stlačený vzduch „Hybrid Air.“ Tou chce koncern dosáhnout spotřeby 2 l/100 km.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

Další oblasti, do kterých skupina zaměřuje své inovace jsou připojení multimediálních zařízení, připojení k internetu a dalších periferií. A také jde o záležitosti zlepšující komfort a vnější i vnitřní design automobilů.

Automobilka Citroën v loňském roce podala několik významných patentů ke schválení. Žebříček zveřejnil francouzský Národní institut průmyslového vlastnictví a potvrdil tak, že firmou, která v roce 2012 podala ve Francii největší počet patentových přihlášek je skupina PSA Peugeot Citroën s počtem 1348 patentů.