Titulní obrázek

Citroën DS Wild Rubis

Za pár dní začne autosalon v Šanghaji. Návštěvníci se mohou těšit i na novinku od automobilky Citroën - luxusní crossover DS Wild Rubis.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Že se v Šanghaji schyluje k odhalení luxusního crossoveru s logem DS už nějakou tu dobu víme. Teď existenci modelu potvrdila sama automobilka, i když zatím mluví jen o konceptu Wild Rubis. 

Na jeho základech by měla vzniknout sériová verze s názvem DSX, které bychom se podle všeho mohli dočkat už koncem letošního roku. Citroën tu možná zopakuje scénář z odhalování C4 Picasso. I ten se ukázal jako koncept a jen o pár týdnů později se světu představila produkční verze.

Pokud se bude i zbytek původních informací zakládat na pravdě, měl by crossover využívat techniky Citroënu DS5. To zahrnuje jak podvozkovou platformu, tak i pohonný systém včetně hybridní verze. To bude ostatně jediný způsob, jak dostat na palubu pohon všech kol, ostatní pohonné agregáty budou roztáčet jen předními koly.

Koncept bude mít preméru na autosalonu v Šanghaji, automobilka ale snad prozradí další informace už ve čtvrtek, určitě se tedy máme na co těšit.