Titulní obrázek

Nový Citroën C4 se opozdí

Automobilka Citroën plánovala premiéru nové generace modelu C4 na podzimní autosalon v Paříži. Ovšem nyní se šíří informace, že bude pouze MPV rozsáhle modernizováno. Představení vozu tak nebude v září, nýbrž až na autosalonu v Ženevě.

Facelift C4 Picasso prodlouží jeho životní cyklus, než dorazí zcela nová generace. Ta bude představena nejdříve v roce 2016. Na vývoji budoucí C4 Picasso se bude podílet i Opel v rámci spolupráce mezi koncerny PSA Peugeot-Citroën a General Motors. Automobil bude postaven na stejné platformě jako příští Peugeot 5008 a Opel Zafira.

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Chystaná modernizace faceliftovaného MPV bude k dispozici i nadále ve dvou variantách – v pětimístné (C4 Picasso) a sedmimístné (Grand C4 Picasso). Základem bude upravená platforma PF2. Vůz je příbuzný s Peugeoty 3008 a 5008 nebo Citroënem DS5. Většina nabízených motorů zůstane zachována, v nabídce se však pravděpodobně objeví varianta HYbrid4. Tak jako ostatní vozy koncernu s tímto označením bude mít i toto MPV zadní kola poháněná elektromotorem.

Vzhled automobilu se podle dostupných zpráv má inspirovat modely z luxusní řady DS. Těšit se můžeme na elegantní křivky a množství chromovaných prvků. Proti modelům DS bude C4 Picasso samozřejmě konzervativnější. Lépe vybavené vozy pak budou disponovat nejnovějším zábavním systémem Citroënu ovládaným pomocí dotykové obrazovky.